Production check & Production monitor (6.x-1.0-beta12) - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: error
hu: hiba

en: Download
hu: Letölt

en: view
hu: megtekintés

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: View
hu: Megtekintés

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: URL
hu: Webcím

en: Modules
hu: Modulok

en: Updates
hu: Frissítések

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Check manually
hu: Kézi ellenőrzés

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Update status
hu: Frissítési állapot

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Boost
hu: Kiemelés

en: API key
hu: API kulcs

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: Themes
hu: Sminkek

en: hits
hu: találatok

en: Add site
hu: Helyszín hozzáadás

en: Available
hu: Elérhető

en: ok
hu: rendben

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Data
hu: Adat

en: Revoked!
hu: Visszavonva!

en: Project not secure
hu: Nem biztonságos projekt

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet a Drupal biztonsági csoportja nem biztonságosként jelölte meg, és már nem tölthető le. Javasolt azonnal kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project revoked
hu: Visszavont projekt

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet visszavonták, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project not supported
hu: Nem támogatott projekt

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet már nem támogatják, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: No available releases found
hu: Nem található elérhető kiadás

en: Release revoked
hu: Visszavont kiadás

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását visszavonták, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Release not supported
hu: Nem támogatott kiadás

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását már nem támogatják, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Invalid info
hu: Érvénytelen információ

en: Security update required!
hu: Biztonsági frissítés szükséges.

en: Not supported!
hu: Nem támogatott.

en: Recommended version:
hu: Ajánlott változat:

en: Security update:
hu: Biztonsági frissítés:

en: Latest version:
hu: Legfrissebb változat:

en: Development version:
hu: Fejlesztői változat:

en: Also available:
hu: Elérhető még:

en: Depends on: !dependencies
hu: !dependencies szükséges a bekapcsolásához

en: Required by: !required
hu: !required használja

en: Overall status
hu: Általános állapot

en: Drupal core
hu: Drupal alaprendszer

en: Date added
hu: Hozzáadás dátuma

en: Write errors to the log
hu: A hibák eseménynaplóba írása

en: Write errors to the log and to the screen
hu: A hibák eseménynaplóba és képernyőre írása

en: Failed to fetch available update data
hu: Az elérhető frissítési információk lekérdezése sikertelen

en: Unknown release date
hu: Ismeretlen kiadási dátum

en: Last checked: @time ago
hu: Utolsó ellenőrzés ideje: @time

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: még nem volt

en: Includes: %includes
hu: Tartalmazza: %includes

en: Disabled modules
hu: Kikapcsolt modulok

en: Disabled themes
hu: Kikapcsolt sminkek

en: check manually
hu: kézi ellenőrzés
