Profiling (6.x-1.0-beta6) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Remove
de: Entfernen

en: Date
de: Datum

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Time
de: Zeit

en: Views
de: Ansichten

en: Path
de: Pfad

en: Modules
de: Module

en: User
de: Benutzer

en: Percent
de: Prozent

en: Threshold
de: Grenzwert

en: Charts
de: Diagramme

en: Hits
de: Zugriffe

en: Collection
de: Kollektion

en: Common
de: Allgemein

en: Hook
de: Haken

en: Request
de: Anforderung

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: General statistics
de: Grundlegende Statistiken

en: Max execution time
de: Maximale Laufzeit

en: Queries
de: Anfragen

en: Execution time
de: Ausführungszeit

en: Active theme
de: Aktives Theme

en: Time min
de: Zeit minimal

en: Time max
de: Zeit maximal
