Project Issue File Review (6.x-1.5) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: feed
hu: csatorna

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Project
hu: Projekt

en: File
hu: Fájl

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Save
hu: Mentés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Node
hu: Tartalom

en: Active
hu: Aktív

en: Never
hu: Soha

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Pattern
hu: Minta

en: Stats
hu: Statisztika

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Pending
hu: Függőben

en: Result
hu: Eredmény

en: Accepted
hu: Elfogadott

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Received
hu: Kapott

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Exception
hu: Kivétel

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Passed
hu: Kihagyott

en: Host name
hu: Számítógép név

en: Local
hu: Helyi

en: Search returned no results.
hu: A keresés eredménytelen.

en: Report
hu: Beszámoló

en: Role(s)
hu: Szerepkörök

en: Output
hu: Kimenet

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Pass
hu: Átment

en: Fail
hu: Sikertelen

en: No test results to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszteredmény.

en: Queue
hu: Várólista

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: PHP Extensions
hu: PHP-kiterjesztések
