Project Issue File Review (6.x-1.5) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: feed
uk: потік

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Servers
uk: Сервери

en: Project
uk: Проект

en: File
uk: Файл

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Node
uk: Матеріал

en: Active
uk: Активно

en: Never
uk: Ніколи

en: Comment ID
uk: ID коментаря

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Stats
uk: Статистика

en: Port
uk: Порт

en: Queued
uk: В черзі

en: Pending
uk: Очікування

en: Result
uk: Результат

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Query
uk: Запит

en: Received
uk: Отримано

en: Failed
uk: Невдало

en: Denied
uk: Заборонене

en: Debug
uk: Зневадження

en: Exception
uk: Виняток

en: Add server
uk: Додати сервер

en: Server
uk: Сервер

en: Passed
uk: Успіх

en: Host name
uk: Ім'я хоста

en: Local
uk: Локаль

en: Free
uk: Вільно

en: Search returned no results.
uk: Пошук не дав результатів

en: Report
uk: Звіт

en: Role(s)
uk: Роль(ролі)

en: Output
uk: Вивід

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Recommended
uk: Рекомендовано

en: Server key
uk: Ключ сервера

en: Are you sure you want to delete server #@server_id
uk: Ви дійсно бажаєте видалити сервер #@server_id

en: Invalid server
uk: Некоректний сервер

en: Test results
uk: Результат тесту

en: Pass
uk: Пройдено

en: Fail
uk: Не пройдено

en: No test results to display.
uk: Результати тесту відсутні.

en: Invalid file.
uk: Неправильний файл.

en: Queue
uk: Черга

en: Busy
uk: Зайнятий

en: Slaves
uk: Підлеглі засоби

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Shell command
uk: Команда оболонки

en: PHP Extensions
uk: Розширення PHP

en: Slave
uk: Підлегла зона
