Project Issue File Review (6.x-2.16) - en to it translation catalogue (70 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Manager
it: Gestore

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Required
it: Obbligatorio

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: remove
it: rimuovi

en: Filename
it: Nome file

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: File ID
it: ID file

en: File name
it: Nome del file

en: Conditions
it: Condizioni

en: Line
it: Riga

en: Details
it: Dettagli

en: State
it: Stato

en: Code
it: Codice

en: Owner
it: Proprietario

en: Recipient
it: Destinatario

en: General
it: Generale

en: Method
it: Metodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: !time ago
it: !time fa

en: Role
it: Ruolo

en: Tools
it: Strumenti

en: Function
it: Funzione

en: Database name
it: Nome database

en: Port
it: Porta

en: Queued
it: Accodato

en: Key
it: Chiave

en: Result
it: Risultato

en: Accepted
it: Accettati

en: Failed
it: Non riuscito

en: Denied
it: Negato

en: Review
it: Revisione

en: disable
it: disattiva

en: Internationalization
it: Internazionalizzazione

en: Passed
it: Passato

en: Execute
it: Esegui

en: Host name
it: Nome host

en: Identifier
it: Identificativo

en: Setting
it: Configura

en: Report
it: Resoconto

en: Output
it: In uscita

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Review log
it: Esamina log

en: File URL
it: URL del file
