Project Issue File Review (6.x-2.8-rc2) - en to hi translation catalogue (63 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Manager
hi: मैनेजर

en: Description
hi: उल्लेख

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Project information
hi: परियोजना सूचना

en: project
hi: परियोजना

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Link
hi: कड़ी

en: Required
hi: ज़रूरी

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: URL
hi: यूआरएल

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Line
hi: रेखा

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Code
hi: कोड

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: General
hi: सामान्य

en: Configuration
hi: विन्यास

en: !time ago
hi: !time पे

en: Role
hi: भूमिका

en: Database name
hi: डॉटाबेस नाम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Queued
hi: पंक्तिबद्ध

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Debug
hi: डिबग

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: Identifier
hi: पहचान

en: Setting
hi: व्यवस्था

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए
