Project issue file test (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Size
it: Dimensione

en: Daily
it: Giornalmente

en: None
it: Nessuno

en: Attachment
it: Allegato

en: Ignored
it: Ignorato

en: Advanced
it: Avanzate

en: General
it: Generale

en: Accepted
it: Accettati

en: Testing
it: In fase di test

en: File description
it: Descrizione del file

en: View details
it: Dettagli vista

en: Test result
it: Risultato del test
