Protest (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Date
it: Data

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Time
it: Data e ora

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: To Date
it: Fino alla Data

en: close
it: chiudi
