Quiz (6.x-3.4) - en to nn translation catalogue (53 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Name
nn: Namn

en: Back
nn: Attende

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Summary
nn: Samandrag

en: View
nn: Sjå på

en: Upload
nn: Last opp

en: User
nn: Brukar

en: Answer
nn: Svar

en: Never
nn: Aldri

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Terms
nn: Termar

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: Choices
nn: Val

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Match
nn: Samsvar

en: Finished
nn: Ferdig

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
nn: Godkjenning feila, ver vennleg å prøve igjen. Om feilen varer ved må vi be deg ta kontakt med administrator for nettstaden.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
nn: Berre file med desse filetternamna er tilletne: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.

en: Quiz Results
nn: Testresultat

en: Create additional questions
nn: Lag fleire spørsmål

en: Go to @name administration
nn: Gå til @name-administrasjonen

en: Questions always on this quiz
nn: Spørsmål i denne testen

en: Find and add a question
nn: Finn og legg til spørsmål

en: Begin typing a question title or keyword. Suggestions will be presented based on your typing.
nn: Start å skrive spørsmålstittel så får du forslag utifrå kva du skriv

en: You must choose one of the suggested questions.
nn: Du må velgje eit av de foreslåtte spørsmåla

en: Add to quiz
nn: Legg til i testen

en: Adding question...
nn: Legg til spørsmål...

en: Pool of questions randomly selected for this quiz
nn: Spørsmål tilfeldig valde for denne testen

en: Number of questions to randomize
nn: Talet på tilfeldig valde spørsmål

en: The number of randomly selected questions that should be assigned to this quiz.
nn: Talet på tilfeldig valde spørsmål som skal leggjast til i denne testen

en: Randomly select from questions with this term, or choose from the random question pool below
nn: Vel tilfeldig ifrå spørsmåla med denne termen, eller vel ifrå lista under

en: New revision
nn: Ny versjon

en: Allow question status changes to create a new revision of the quiz?
nn: Lag ein ny versjon av testen grunna statusendring på spørsmål?
