Quotes (6.x-1.40) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: user
ar: مستخدم

en: delete
ar: حذف

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: page
ar: صفحة

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Quote
ar: الاقتباس

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Export
ar: تصدير

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Notes
ar: ملحوظات

en: term
ar: مصطلح

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Plain text
ar: نص عادي

en: No posts available.
ar: لا مواضيع متاحة.

en: Quotes
ar: الاقتباسات

en: node
ar: عقدة

en: General
ar: عام

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Filters
ar: المرشحات

en: Random
ar: عشوائي

en: minutes
ar: دقائق

en: published
ar: منشور

en: block administration page
ar: صفحة إدارة الصناديق

en: role
ar: دور

en: configure block
ar: اضبط الصندوق

en: delete block
ar: احذف الصندوق

en: No blocks are defined.
ar: لم يتم تعريف أي صناديق.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف صندوق %name؟

en: The block %name has been removed.
ar: تم حذف الصندوق %name.

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: not published
ar: غير منشور

en: sticky
ar: مُثَبَّت

en: promoted
ar: مُرَقَّى

en: Select
ar: إختيار

en: RSS - !title
ar: تلقيمات - !title

en: No title
ar: لا يوجد عنوان

en: quotes
ar: اقتباسات

en: Display in quote blocks
ar: اعرضه في صندوق الاقتباسات

en: mass imported
ar: استورد بالجملة

en: Most recent
ar: الأحدث

en: create quotes
ar: ينشئ اقتباسات

en: import quotes
ar: يستورد اقتباسات

en: edit own quotes
ar: يحرر اقتباساته

en: administer quotes
ar: يدير الاقتباسات

en: promote quotes to block
ar: يرقي الاقتباسات إلى صندوق
