Quotes (6.x-1.41) - en to it translation catalogue (55 entries)

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: delete
it: elimina

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: page
it: pagina

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Quote
it: Cita

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Notes
it: Note

en: term
it: termine

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: No posts available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: node
it: nodo

en: General
it: Generale

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Filters
it: Filtri

en: Random
it: Casuale

en: seconds
it: secondi

en: minutes
it: minuti

en: published
it: pubblicato

en: role
it: ruolo

en: Are you sure you want to delete the block %name?
it: Sei sicuro di voler eliminare il blocco %name?

en: The block %name has been removed.
it: Il blocco %name è stato rimosso.

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: not published
it: non pubblicato

en: sticky
it: sempre in cima

en: promoted
it: promosso

en: Select
it: Scegliere

en: weeks
it: settimane

en: RSS - !title
it: Feed RSS - !title

en: No title
it: Nessun titolo

en: moderated
it: moderato

en: Citation
it: Citazione

en: interval
it: intervallo

en: Type of block
it: Tipo di blocco
