Quotes (6.x-1.41) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Quote
ro: Citat

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: term
ro: termen

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: No posts available.
ro: Nu sunt articole disponibile.

en: node
ro: nod

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Filters
ro: Filtre

en: Random
ro: Aleatoriu

en: seconds
ro: secunde

en: published
ro: publicat

en: role
ro: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ro: Sigur doreşti să ştergi blocul %name ?

en: The block %name has been removed.
ro: Blocul %name a fost înlăturat.

en: Display Options
ro: Opțiuni de afișare

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: sticky
ro: lipicios

en: promoted
ro: promovat

en: Select
ro: Alege
