Quotes (6.x-1.42) - en to hu translation catalogue (185 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: page
hu: oldal

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Quote
hu: Ajánlat

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: term
hu: kifejezés

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: hours
hu: órák

en: days
hu: napok

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: No posts available.
hu: Nincs megjeleníthető tartalom.

en: Quotes
hu: Idézetek

en: node
hu: tartalom

en: General
hu: Általános

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Filters
hu: Szűrők

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: seconds
hu: másodperc

en: minutes
hu: perc

en: published
hu: közzétett

en: Configure blocks
hu: Blokkok beállítása

en: block administration page
hu: blokkok adminisztrációs oldala

en: Role filter
hu: Szerepkör-szűrő

en: To restrict this block to display only quotes submitted by users in specific roles, select the roles here.
hu: Az események adott szerepkörre történő korlátozásához ki kell választani egy szerepkört.

en: User filter
hu: Felhasználó szűrő

en: Category filter
hu: Kategóriaszűrő

en: role
hu: szerepkör

en: configure block
hu: blokk beállítása

en: delete block
hu: blokk törlése

en: No blocks are defined.
hu: Nincs blokk létrehozva.

en: You must specify a valid block name.
hu: Érvényes blokknevet kell megadni

en: The block name %name already exists. Please choose another block name.
hu: Van már blokk ezzel a névvel: %name. Másik blokknevet kell választani.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törölve.

en: Display Options
hu: Megjelenítési lehetőségek

en: bid
hu: licit

en: nid
hu: termék ID

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: not published
hu: rejtett

en: sticky
hu: kiemelt

en: promoted
hu: címlapon

en: Select
hu: Kiválasztás

en: weeks
hu: hét

en: Biography
hu: Életrajz

en: Copy and paste this list to the receiving site
hu: Ezt a listát kell kimásolni és beilleszteni a fogadó oldalhoz

en: Don't display
hu: Ne jelenítse meg

en: No title
hu: Nincs cím

en: quotes
hu: idézetek

en: Update every
hu: Frissítés időköze

en: Node identifier.
hu: Tartalomazonosító.

en: Show titles
hu: Címek megjelenítése

en: moderated
hu: moderált

en: There are currently !count published quotations.
hu: Jelenleg ennyi közzétett idézet létezik: !count

en: These options are for general theming.
hu: Ezek a lehetőségek állnak rendelkezésre az általános sminkkészítéshez

en: Author leader
hu: Szerző vezető

en: Make author a link
hu: Készítsen hivatkozást a szerzőből

en: If selected, the author text will be a link to show all quotes by that author.
hu: Kiválasztás esetén a szerző neve olyan hivatkozássá válik, amely a szerző összes idézetére fog mutatni.

en: Include text
hu: Szöveg tartalmazása

en: Include as a link
hu: Hivatkozásként vegye be

en: Include author's bio
hu: Szerző életrajza is benne legyen

en: If selected, the author's biography will be shown on the Quotes page.
hu: Kiválasztás esetén a szerző életrajza is látszik az Idézetek oldalán.

en: Quotes per page
hu: Idézet / oldal

en: The number of quotes included on a page.
hu: Az egy lapon megjelenő idézetek száma.

en: Add an "edit" link
hu: „Szerkesztés” hivatkozás hozzáadása

en: If selected, an "edit" link will be shown for each quote.
hu: Bejelölve egy „Szerkesztés” hivatkozás fog megjelenni minden idézetnél.

en: My Quotes links
hu: Saját idézetek hivatkozásai

en: Show link to users' quotes
hu: Hivatkozás megjelenítése a felhasználó idézeteihez

en: Uncheck this to disable the link to each users' "my quotes" page when viewing a node.
hu: A jelölés megszüntetésével kikapcsolható a hivatkozás a falhasználók „Saját idézetek” oldalára, amikor megtekintenek egy tartalmat.

en: Show the "my quotes" menu item
hu: „Saját idézetek” menüelem megjelenítése

en: User Options
hu: Felhasználó beállításai

en: These options are for users.
hu: Ezek felhasználói lehetőségek.

en: Found !count quotes.
hu: !count idézet található.

en: No quotes were found.
hu: Nem található idézet.

en: Pick the author whose biography you wish to update.
hu: Ki kell választani azt a szerzőt, akinek az életrajzát frissíteni kell.

en: Biography for %name
hu: %name életrajza

en: This is the author's biography.
hu: Ez a szerző életrajza.

en: Get biography
hu: Életrajz megszerzése

en: Enter the title for the quote(s). If you include the variable %%id, it will be replaced by the new quote's ID.
hu: Megadható az idézetek címe, %id változó az új idézet azonosítóját helyettesíti be.

en: Single quote.
hu: Egyszerű idézet.

en: Import tab-separated text.
hu: Tabulátorral elválasztott szöveg importálása.

en: Import Fortune file.
hu: Fortune fájl importálása.

en: Enter the text of the quote or the group of quotes to be imported.
hu: Itt lehet megadni az idézet vagy az importálandó idézetcsoport szövegét.

en: Citation
hu: Idézet

en: Display in quote blocks
hu: Blokkokban jelenítse meg az idézetet

en: The source of the quote.
hu: Az idézet forrása.

en: The name of the quote's author.
hu: Az idézet szerzőjének neve.

en: The biography of the quote's author.
hu: Az idézet szerzőjének életrajza.

en: Show author as
hu: Szerző megjelenítése mint

en: Use the form below to enter a single quote.
hu: Az alábbi űrlap használatával írható be egy egyszerű idézet.

en: Multiple quotes can also be !mass imported in either tab-separted text or fortune file format.
hu: Több idézet is !mass importálható tabulátorral elválasztott szövegfájlként vagy <code>Fortune</code> fájlformátumban.

en: mass imported
hu: tömeges importálás történt

en: Notes for importing
hu: Az importálás jegyzetei

en: This page displays the status of, and settings for, the quotes module. The permissions for this module are found <a href="!url">here</a>.
hu: A <em>Quotes</em> modul állapotjelentése és beállításai ezen az oldalon tekinthetőek át. A modul jogosultságai <a href="!url">ezen az oldalon</a> találhatóak.

en: Use the form below to define a new quote block.
hu: Új idézetblokk létrehozásához az alábbi űrlap használható.

en: !count quotes imported.
hu: !count idézet lett importálva.

en: Quotes: insert author failed.
hu: Idézetek: szerző beillesztése nem sikerült.

en: !name's !menu
hu: !name !menu

en: !count quotes will be imported:
hu: !count idézet lett importálva:

en: Edit !menu
hu: !menu szerkesztése

en: Edit this !menu
hu: Ezen !menu szerkesztése

en: interval
hu: időköz

en: Most recent
hu: Legutóbbi

en: If this option is selected, the titles of the quotes in this block will be shown.
hu: Ezt az opciót választva, az idézetek címei megjelennek ebben a blokkban.

en: Maximum quote length
hu: Maximális idézethossz

en: This will limit the length of a quote shown in the block. A value of zero (0) means no limit.
hu: Ez limitálja az idézetek hosszát a blokkban. A zéró (0) érték korlátlant jelent.

en: Number of quotes in this block
hu: Idézetek maximális száma ebben a blokkban

en: How often block will show
hu: Milyen gyakran jelenjen meg a blokk

en: Node filter
hu: Tartalomszűrő

en: Author filter
hu: Szerzőszűrő

en: To restrict this block to display only quotes from certain authors, select the authors here.
hu: Hogy a blokkban csak adott szerzők idézetei jelenjenek meg, a szerzőket itt kell kiválasztani.

en: create quotes
hu: idézetek létrehozása

en: import quotes
hu: idézetek importálása

en: edit own quotes
hu: saját idézetek szerkesztése

en: administer permissions page
hu: jogosultságok lapjának adminisztrációja

en: Please enter valid node IDs.
hu: Érvényes tartalomazonosítót kell megadni.

en: The update interval must be between 1 and 999.
hu: A frissített értéknek 1 és 999 között kell lennie.

en: (more)
hu: (bővebben)

en: View all quotes by this author
hu: Minden idézet megtekintése ettől a szerzőtől

en: See biography and !menu
hu: Életrajz és !menu megtekintése

en: No quotes found.
hu: Nem elérhető idézetet.

en: unspecified
hu: meghatározatlan

en: I couldn't locate that author.
hu: Nem sikerült megtalálni a szerzőt.

en: !menu by @name
hu: !menu @name alapján

en: !name's quotes
hu: !name idézetei

en: This is the source (book, magazine, etc.) of the quote.
hu: Ez az idézet forrása(könyv, magazin, stb.).

en: The author of this quote.
hu: Ennek az idézetnek a szerzője.

en: access quotes
hu: idézetek hozzáférése

en: administer quotes
hu: idézetek adminisztrációja

en: promote quotes to block
hu: idézetek blokkba töltése

en: My quotes
hu: Idézeteim

en: My Quotes
hu: Idézeteim

en: Autocomplete Author Field
hu: Szerzői mező automatikus kitöltése

en: Autocomplete Citation Field
hu: Idézet mező automatikus kitöltése

en: Bios
hu: Életrajzok

en: Delete quote block
hu: Idézetblokk törlése

en: Extra node data.
hu: Extra tartalom adat.

en: Version identifier.
hu: Változatazonosító.

en: Author identifier.
hu: Szerzőazonosító.

en: Source of the quote.
hu: Az idézet forrása.

en: Status.
hu: Állapot.

en: Block number
hu: Blokk száma

en: Type of block
hu: Blokk típusa

en: Version id
hu: Verzió azonosító

en: Number of quotes in the block.
hu: Idézetek száma a blokkban.

en: Show titles.
hu: Címeket megjelenítése.

en: Show citation.
hu: Idézetek megjelenítése.

en: Name of this block
hu: Blokk neve

en: Term filter
hu: Kifejezésszűrő

en: Quotes authors data.
hu: Idézetek szerzőiről szóló adatok.

en: Author of the quote.
hu: Az idézet szerzője.

en: Author's biography.
hu: A szerző életrajza.

en: Title linked to quote
hu: Cím hivatkozzon az idézetre

en: Author, citation, and bio input format
hu: Szerző, idézet és életrajz beviteli formája

en: Add a "Quotes" tab on the "My account" page
hu: „Idézetek” fül hozzáadása a „Saját profil” oldalhoz

en: Choose an author from the list.
hu: A listából kell kiválasztani a szerzőt.

en: Quotes page
hu: Idézetek lapja

en: Add a new quote
hu: Új idézet hozzáadása

en: By author
hu: Szerző szerint

en: Show quick navigation tabs
hu: Gyors navigációs fülek megjelenítése

en: If selected, quick navigation tabs will be shown at the top of the quotes page.
hu: Bejelölve gyors navigációs fülek jelennek meg az idézet oldalak tetején.

en: The menu will be rebuilt.
hu: A menü újjá lesz építve.

en: Show citation
hu: Hivatkozás megjelenítése
