Quotes (6.x-2.0) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: user
tr: kullanıcı

en: delete
tr: sil

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: page
tr: sayfa

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Quote
tr: Alıntı

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Notes
tr: Notlar

en: term
tr: terim

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: Add block
tr: Blok ekle

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: node
tr: düğüm

en: General
tr: Genel

en: here
tr: buraya

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Random
tr: Rastgele

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: published
tr: yayında

en: role
tr: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
tr: %name bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The block %name has been removed.
tr: %name bloğu kaldırıldı.

en: Display Options
tr: Gösterim Seçenekleri

en: bid
tr: Teklif

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: not published
tr: yayında değil

en: sticky
tr: sabit

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: Select
tr: Seç

en: Don't display
tr: Gösterme

en: No title
tr: Başlıksız
