Rate (6.x-1.3) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Options
nl: Opties

en: Points
nl: Punten

en: Average rating
nl: Gemiddelde beoordeling

en: Voting
nl: Stemmen

en: Node types
nl: Node-types

en: Never
nl: Nooit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Interaction
nl: Interactie

en: Log in
nl: Inloggen

en: Button
nl: Knop

en: Votes
nl: Stemmen

en: Machine readable name
nl: Systeemnaam

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Display in teaser
nl: In teaser tonen

en: Rate
nl: Percentage

en: Above the content
nl: Boven de inhoud

en: Below the content
nl: Onder de inhoud

en: Expiration settings
nl: Verloopinstellingen

en: Value type
nl: Waardetype

en: Display only
nl: Alleen tonen

en: Add another option
nl: Een optie toevoegen

en: Are you sure you want to delete widget %title?
nl: Weet u zeker dat u het widget %title wilt verwijderen?

en: Widget %title has been deleted.
nl: Widget %title is verwijderd.

en: Add widget
nl: Widget toevoegen

en: Edit widget
nl: Widget bewerken

en: Delete widget
nl: Widget verwijderen

en: You do not have any rate widgets defined yet.
nl: U hebt nog geen rate-widgets toegevoegd.

en: Comment display
nl: Reactieweergave

en: Thumbs up
nl: Vind ik leuk

en: You voted '@option'.
nl: U stemde '@option'.

en: You voted !vote.
nl: U stemde !vote.

en: Total votes: !count
nl: Totaal aantal stemmen: !count

en: Only you voted. | @count users have voted, including you.
nl[0]: Alleen u hebt gestemd.
nl[1]: @count gebruikers hebben gestemd, inclusief uzelf.

en: @count user has voted. | @count users have voted.
nl[0]: @count gebruiker heeft gestemd.
nl[1]: @count gebruikers hebben gestemd.

en: Yes / no
nl: Ja / nee

en: Vote count: @count
nl: Aantal stemmen: @count

en: Average: @avg
nl: Gemiddeld: @avg

en: Voting results
nl: Stemresultaten

en: Voting is closed.
nl: Stemmen kan niet meer.

en: Allow voting only for the selected role(s). If you select no roles, all users are allowed to vote.
nl: Sta stemmen alleen toe voor de geselecteerde rol(len). Als u geen rol(len) selecteert, is het voor alle gebruikers toegestaan om te stemmen.

en: Behaviour when user has no permission to vote
nl: Gedrag wanneer een gebruiker geen rechten heeft om te stemmen.

en: You must login before you can vote.
nl: U moet inloggen om te stemmen.

en: Allow author to rate his / her own content
nl: Sta auteur toe om te stemmen op eigen content.

en: Appearance in comments
nl: Weergave in reacties

en: Saving vote...
nl: Stem opslaan...

en: Your vote: !vote
nl: Uw stem: !vote
