Real Name (6.x-1.4) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: not verified
fa: تایید نشده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: User
fa: کاربر

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Module
fa: ماژول

en: Fields
fa: فیلدها

en: General
fa: عمومی

en: Users
fa: کاربران

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Node title
fa: عنوان گره

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: locked
fa: قفل شده

en: Spam link deterrent
fa: مانع پیوند مزاحم

en: Search options
fa: اختیارات جستجو

en: @user's picture
fa: تصویر @user

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
fa: اگر فعال باشد، دروپال عبارت rel="nofollow" به تمامی پیوندها اضافه خواهد نمود تا تاثیرگذاری پیوندهای مزاحم را کاهش دهد. توجه: این کار همچنین تمامی پیوندهای معتبر را از اینکه توسط موتورهای جستجو رهگیری شوند منع می‌کند، لذا این امر هنگامی که برای کاربران ناشناس فعال باشد بیشتر اثربخش است.

en: My account
fa: حساب من

en: edit permissions
fa: ویرایش مجوزها

en: edit role
fa: ویرایش نقش

en: @name's blog
fa: وبلاگ @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
fa: شما نیاز دارید یک نشانی پست الکترونیک معتبر برای تماس با دیگر کاربران داشته باشید. لطفا <a href="@url">اطلاعات فردی</a> خودتان را به‌روز کنید و دوباره سعی کنید.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
fa: شما نمی توانید با بیش از %number کاربر در ساعت تماس حاصل کنید. لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.

en: The user ID
fa: شناسه کاربر

en: The user or author name.
fa: نام کاربر یا نویسنده.
