Real Name (6.x-1.5) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: not verified
ar: لم يتم التحقق

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: User
ar: مستخدم

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Module
ar: الوحدة

en: Fields
ar: الحقول

en: General
ar: عام

en: Users
ar: المستخدمين

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Node title
ar: عنوان العقدة

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: locked
ar: مغلق

en: Spam link deterrent
ar: حاذف روابط السخام

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
ar: عند تفعيله، يضيف دروبال ‪rel="nofollow"‬ لكل الروابط كإجراء لتقليل مفعول السخام. سوف يمنع ذلك محركات البحث من تتبع الروابط الصحيحة، و لذلك فمن الأفضل تفعيله للمستخدمين غير المسجلين.

en: My account
ar: حسابي

en: edit permissions
ar: حرر الصلاحيات

en: edit role
ar: تحرير الدور

en: @name's blog
ar: مدونة @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
ar: عليك إدخال عنوان بريد إلكتروني صحيح حتى تتمكن من مراسلة بقية المستخدمين. من فضلك حدث <a href="@url">بياناتك</a> ثم حاول مرة أخرى.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
ar: لا يمكنك الاتصال بأكثر من %number مستخدم في الساعة. من فضلك حاول لاحقا.

en: The user ID
ar: معرّف(ID) المستخدم

en: The user or author name.
ar: اسم المستخدم أو المؤلف.
