Recommender API (6.x-2.0-beta5) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Hourly
de: Stündlich

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Save
de: Speichern

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: Recommendation
de: Empfehlung

en: Created timestamp
de: Erstellungszeitpunkt

en: Every 6 hours
de: Alle 6 Stunden

en: Every 12 hours
de: Alle 12 Stunden

en: Application ID
de: Anwendungs-ID

en: Application name
de: Anwendungsname

en: Similarity
de: Ähnlichkeit

en: Entity ID (Source)
de: Entitäts-ID (Quelle)

en: Entity ID (Target)
de: Entitäts-ID (Ziel)
