Resource Booking (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Type
de: Typ

en: Requested
de: Angefordert

en: Resources
de: Ressourcen

en: None
de: Keine

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Declined
de: Abgelehnt

en: Date field
de: Datumsfeld

en: Booked
de: Vergeben

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Available
de: Verfügbar

en: Others
de: Andere

en: Confirmed
de: Bestätigt

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Select node type
de: Wählen Sie den Inhaltstyp

en: Allow duplicate
de: Duplikat erlauben
