RootCandy (6.x-1.8) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Administer
id: Kelola

en: Content
id: Konten

en: Bluemarine
id: Biru laut

en: Shiny Tomato
id: Tomat Berkilau

en: None
id: Tiada

en: Help
id: Bantuan

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Navigation
id: Navigasi

en: User login
id: Login pengguna

en: Users
id: Pengguna

en: Create content
id: Kirim artikel

en: Logout
id: Keluar

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Building
id: Bangunan

en: Reports
id: Laporan

en: Administration theme
id: Perwajahan untuk Administrasi

en: Dashboard
id: Dasbor
