Scald: Media Management made easy (6.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Image
hu: Kép

en: Types
hu: Típusok

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: search
hu: keresés

en: User
hu: Felhasználó

en: Filter
hu: Szűrő

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Terms
hu: Kifejezések

en: S
hu: D

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Rows
hu: Sorok

en: "Rows" must be a positive integer.
hu: A „Sorok” számának pozitív egész számot lehet megadni.

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: "Size" must be a positive integer.
hu: A „Méret” csak pozitív egész szám lehet.

en: Search results
hu: Találatok

en: Deleted
hu: Törölt

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Video
hu: Videó

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Providers
hu: Szolgáltatók

en: No results
hu: Nincs eredmény

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Library
hu: Könyvtár

en: No Access
hu: Nincs hozzáférés

en: Filtered text
hu: Szűrt szöveg
