Search by Page (6.x-1.14) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: new
ro: nou

en: Search
ro: Căutare

en: default
ro: implicit

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Core
ro: Nucleu

en: Path
ro: Cale

en: results
ro: rezultaterezultate

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: User
ro: Utilizator

en: Never
ro: Niciodată

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Nodes
ro: Noduri

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 year
ro: 1 an

en: Users
ro: Utilizatori

en: access denied
ro: acces interzis

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Teasers
ro: Versiuni scurte(rezumate)

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Please enter some keywords.
ro: Vă rugăm să introduceţi câteva cuvinte cheie.

en: Languages
ro: Limbi

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Number of items to index per cron run
ro: Numărul de articole de indexat la fiecare activitate cron

en: URL path
ro: Cale URL
