Send (6.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: disabled
uk: вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Message
uk: Повідомлення

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: Teaser
uk: Анонс

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Mail
uk: Пошта

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Message text
uk: Текст повідомлення

en: active
uk: активне

en: Send
uk: Надіслати

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Template name
uk: Назва шаблону

en: Profile
uk: Профіль

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Default template
uk: Базовий шаблон

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Full node
uk: Повний матеріал

en: @type settings
uk: настроювання @type

en: Invalid email address
uk: Неправильна дреса ел. пошти

en: Message subject
uk: Тема повідомлення

en: Send to Friend
uk: Відправити другові

en: Send to friend
uk: Відправити другові

en: The user id
uk: Ідентифікатор користувача

en: The message subject
uk: Тема повідомлення

en: The message text
uk: Текст повідомлення

en: Filter format
uk: Формат фільтру

en: Custom settings
uk: Власні налаштування

en: Subject line
uk: Рядок теми
