Send (6.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: view
ar: عرض

en: Date
ar: التاريخ

en: Message
ar: الرسالة

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Update
ar: تحديث

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: URL
ar: العنوان URL

en: Teaser
ar: موجز

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Total
ar: المجموع

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: active
ar: نشط

en: Send
ar: أرسل

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Send to friend
ar: ارسل إلى صديق

en: The message subject
ar: عنوان الرسالة

en: The message text
ar: نص الرسالة
