Send (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (60 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: disabled
de: deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: view
de: Ansicht

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Update
de: Aktualisieren

en: The configuration options have been reset to their default values.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden auf ihre Standardwerte zurückgesetzt.

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Total
de: Gesamt

en: Mail
de: E-Mail

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Default settings
de: Standardeinstellungen

en: Recipients
de: Empfänger

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Message text
de: Text der Nachricht

en: active
de: aktiv

en: Send
de: Senden

en: Recipient
de: Empfänger

en: Link text
de: Link-Text

en: Template name
de: Name der Vorlage

en: Profile
de: Profil

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Sort by
de: Sortierung

en: Available tokens
de: Verfügbare Tokens

en: Default template
de: Standardvorlage

en: User name
de: Benutzername

en: Full node
de: Vollständiger Beitrag

en: @type settings
de: @type Einstellungen

en: Email addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: Invalid email address
de: Ungültige E-Mail-Adresse

en: Message subject
de: Betreff der Nachricht

en: Open rate
de: Öffnungsrate

en: Send to friend
de: Einem Freund senden

en: Total clicks
de: Klicks insgesamt

en: The user id
de: Die Benutzer-ID

en: recipient
de: Empfänger

en: Unique
de: Eindeutig

en: The message subject
de: Der Betreff der Nachricht

en: The message text
de: Mitteilungstext

en: Filter format
de: Filterformat

en: Message template
de: Nachrichtenvorlage

en: Node listing
de: Beitragsliste

en: Custom settings
de: Benutzerdefinierte Einstellungen

en: Message Template
de: Nachrichtenvorlage

en: Subject line
de: Betreffzeile
