Send (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: disabled
it: disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: view
it: mostra

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Teaser
it: Anteprima

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Recipients
it: Destinatari

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Hostname
it: Nome host

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: active
it: attivo

en: Send
it: Invia

en: Recipient
it: Destinatario

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Profile
it: Profilo

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Sort by
it: Ordina per

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Default template
it: Modello predefinito

en: User name
it: Nome utente

en: Full node
it: Nodo completo

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Message subject
it: Oggetto del messaggio

en: Unique
it: Univoco

en: The message subject
it: Oggetto del messaggio

en: The message text
it: Testo del messaggio

en: Filter format
it: Formato del filtro

en: Custom settings
it: Impostazioni personalizzate
