Sequenced newsletter (6.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Save
fa: ذخیره

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: Newsletter
fa: خبرنامه
