Services (6.x-2.1) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: user
uk: користувач

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Wrong username or password.
uk: Неправильне ім'я користувача чи пароль.

en: List
uk: Список

en: optional
uk: необов'язково

en: required
uk: обов’язкове

en: Servers
uk: Сервери

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Format
uk: Формат

en: Access denied
uk: Немає доступу

en: Domain
uk: Домен

en: General
uk: Загальне

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Browse
uk: Огляд

en: Key
uk: Ключ

en: menu
uk: меню

en: Result
uk: Результат

en: The category to which this message belongs.
uk: Категорія, до якої належить повідомлення.

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: User ID.
uk: ID користувача

en: Services - services
uk: Сервіси:

en: Services
uk: Служби

en: Keys
uk: Ключі

en: No services have been enabled.
uk: Жодної служби не увімкнено.

en: Save key
uk: Зберегти ключ

en: Are you sure you want to delete the key %key?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ключ %key?

en: Visit the <a href="@handbook_url">Services Handbook</a> for help and information.
uk: Відвідайте <a href="@handbook_url">Підручник Служб</a> для допомоги та додаткової інформації.

en: Access denied.
uk: Немає доступу.

en: unnamed
uk: безіменний

en: Save a node object into the database.
uk: Зберегти об'єкт матеріалу в базу даних.

en: Search returned no results.
uk: Пошук не дав результатів

en: Search Service
uk: Служба пошуку

en: The name of the module.
uk: Ім'я модуля

en: Save user details.
uk: Зберегти деталі користувача.

en: Authentication module
uk: Модуль автентифікації

en: save file information
uk: зберегти інформацію про файл
