Services (6.x-2.2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: user
id: anggota

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Wrong username or password.
id: Nama anggota atau sandi salah.

en: List
id: Daftar

en: optional
id: opsional

en: required
id: dibutuhkan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: General
id: Umum

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Session closed for %name.
id: Sesi ditutup untuk %name.

en: Key
id: Kunci

en: Result
id: Hasil

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Services
id: Layanan

en: Keys
id: Kunci
