Services (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Wrong username or password.
it: Nome utente o password errati.

en: List
it: Elenco

en: required
it: obbligatorio

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Format
it: Formato

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Domain
it: Dominio

en: General
it: Generale

en: Arguments
it: Parametri

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: Browse
it: Naviga

en: Key
it: Chiave

en: Result
it: Risultato

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Keys
it: Chiavi

en: Access denied.
it: Accesso negato.

en: Search returned no results.
it: La ricerca non ha trovato alcun risultato.

en: Authentication module
it: Modulo di autenticazione
