Services (6.x-2.4) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Title
hu: Cím

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Wrong username or password.
hu: Hibás felhasználói név vagy jelszó.

en: List
hu: Lista

en: optional
hu: nem kötelező

en: required
hu: szükséges

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Format
hu: Formátum

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: API Key
hu: API-kulcs

en: General
hu: Általános

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Session closed for %name.
hu: %name felhasználó kijelentkezett.

en: Browse
hu: Böngészés

en: Key
hu: Kulcs

en: menu
hu: menü

en: Result
hu: Eredmény

en: Services - servers
hu: Szolgáltatások – kiszolgálók

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: 1 result | @count results
hu[0]: 1 eredmény
hu[1]: @count eredmény

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: User ID.
hu: A felhasználó azonosítója.

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Keys
hu: Kulcsok

en: No services have been enabled.
hu: Nincs engedélyezett szolgáltatás

en: Call method
hu: Hívási mód

en: Application title
hu: Alkalmazás neve

en: Allowed domain
hu: Engedélyezett domainek

en: Save key
hu: Kulcs mentése

en: Create key
hu: Kulcs létrehozása

en: Are you sure you want to delete the key %key?
hu: %key biztosan törölhető?

en: The key %key has been deleted.
hu: %key kulcs törlése megtörtént.

en: Invalid sessid.
hu: Érvénytelen sessid.

en: administer services
hu: szolgáltatások adminisztrációja

en: XMLRPC Server
hu: XML-RPC-kiszolgáló

en: Provides an XMLRPC server.
hu: XML-RPC kiszolgálót biztosít.

en: Search returned no results.
hu: A keresés eredménytelen.

en: The value to set.
hu: A beállítandó érték.

en: The name of the module.
hu: A modul neve.

en: Already logged in as !user.
hu: !user felhasználóval már megtörtént a belépés.

en: User is not logged in.
hu: A felhasználó nincs belépve.

en: Services - authentication
hu: Szolgáltatások - azonosítás

en: get any binary files
hu: bármely bináris fájl lekérése

en: get own binary files
hu: saját bináris fájlok lekérése

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: save file information
hu: fájlinformációk mentése
