Shadow - SQL queries / views optimization (6.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: error
de: Fehler

en: Weight
de: Gewichtung

en: edit
de: Bearbeiten

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Options
de: Optionen

en: Performance
de: Leistung

en: Table
de: Tabelle

en: Base
de: Basis

en: Query
de: Abfrage

en: Short description
de: Kurzbeschreibung

en: Enabled filters
de: Aktivierte Filter

en: Changed
de: Geändert

en: cancel
de: Abbrechen

en: Shadow
de: Schatten

en: custom
de: benutzerdefiniert

en: Tables
de: Tabellen

en: ready
de: bereit

en: Queries
de: Anfragen

en: Base table
de: Basistabelle

en: Rebuild table
de: Tabelle neu aufbauen

en: Views query
de: Ansichtenabfrage

en: Delete index
de: Index löschen
