Sheetnode (6.x-1.4) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Submit
de: Absenden

en: Content
de: Inhalt

en: Author
de: Autor

en: Subject
de: Betreff

en: Language
de: Sprache

en: Category
de: Kategorie

en: Import
de: Importieren

en: Save
de: Speichern

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Creation date
de: Erstellungsdatum

en: Range
de: Bereich

en: Company
de: Firma

en: Security
de: Sicherheit

en: Other
de: Weitere

en: Word count
de: Wortzahl

en: The primary identifier for a node.
de: Der Hauptbezeichner für einen Beitrag.

en: Application
de: Anwendung

en: Identifier
de: Bezeichner

en: Fullscreen
de: Vollbild

en: Spreadsheet
de: Tabellenkalkulation

en: Use template
de: Vorlage verwenden

en: Last modification date
de: Letztes Änderungsdatum

en: Page count
de: Seitenzahl

en: Character count
de: Zeichenanzahl

en: Password protected
de: Passwortgeschützt

en: Application version
de: Anwendungsversion

en: Line count
de: Linienanzahl

en: XLS file
de: XLS-Datei

en: Export as
de: Exportieren als

en: Save as template
de: Als Vorlage speichern

en: Cell
de: Zelle
