Shunt (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Description
fa: شرح

en: Name
fa: نام

en: Performance and scalability
fa: عملکرد و مقیاس‌پذیری

en: Example modules
fa: ماژول‌های نمونه
