Signup (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: closed
ar: مغلق

en: disabled
ar: معطَّل

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: view
ar: عرض

en: register
ar: سجل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Add
ar: إضافة

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: User
ar: مستخدم

en: action
ar: إجراء

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: Expanded
ar: موسع

en: All
ar: الكل

en: From
ar: من

en: Filter
ar: انتقاء

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Medium
ar: متوسط

en: Send
ar: أرسل

en: Start
ar: البداية

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Limit
ar: حد

en: Send yourself a copy.
ar: أرسل نسخة إلى نفسك.

en: open
ar: مفتوح

en: The e-mail address %mail is not valid.
ar: عنوان البريد الإلكتروني %mail غير صالح.

en: Not specified
ar: غير محدد
