Simple Date Repeat (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: days
de: Tag(e)

en: months
de: Monate

en: Date/Time
de: Datum/Uhrzeit

en: Until
de: Bis

en: Date to stop repeating this item.
de: Datum an dem die Serie dieses Eintrages endet.

en: Yearly
de: Jährlich

en: years
de: Jahre

en: weeks
de: Wochen

en: and
de: und

en: Repeats
de: Wiederholungen

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
de: !repeats_every_interval am !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
de: !repeats_every_interval jeden !day_of_week

en: !repeats_every_interval !count times
de: !repeats_every_interval !count mal

en: !repeats_every_interval until !until_date
de: !repeats_every_interval bis zum !until_date

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
de: !repeats_every_interval wenn die Woche am !day_of_week beginnt

en: Also includes !additional_dates.
de: Enthält auch !additional_dates.
