Simple Geo (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Search
de: Suche

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Area
de: Fläche

en: Off
de: Aus

en: Always
de: Immer

en: Never
de: Nie

en: Users
de: Benutzer

en: Append
de: Anhängen

en: Close
de: Schließen

en: Coordinates
de: Koordinaten

en: Map
de: Karte

en: Synchronize translations
de: Übersetzungen synchronisieren

en: <Any>
de: - Alle -

en: Prepend
de: Vorne anstellen

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
de: Wählen Sie einen Wert, außer dies ist ein Filter, der durch Benutzer bedient wird.

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Minimum zoom level
de: Minimale Zoom-Stufe

en: Max zoom level
de: Max. Zoomstufe

en: Geographic fields
de: Geo-Felder
