Simple Reservation (6.x-1.2) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Item
ro: Produs

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Comment
ro: Comentariu

en: End
ro: Sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: The configuration has been saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Delete item
ro: Șterge item

en: Item ID
ro: ID-ul elementului
