SimpleMenu (6.x-1.13) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Pages
ar: الصفحات

en: None
ar: لا شيء

en: Menu
ar: القائمة

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Theme
ar: حلة

en: Medium
ar: متوسط

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Show block on specific pages
ar: أظهر الصندوق في صفحات محددة

en: Menus
ar: القوائم
