SimpleMenu (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: None
it: Nessuno

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Theme
it: Tema

en: Medium
it: Medio

en: Append
it: Aggiungi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Show block on specific pages
it: Mostra il blocco su pagine specifiche

en: custom
it: personalizzato

en: original
it: originale
