SimpleViews (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Path
it: Percorso

en: Display
it: Visualizzazione

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Add view
it: Aggiungi vista

en: By
it: Da

en: Edit view
it: Modifica vista

en: Oldest first
it: Prima i più vecchi

en: Newest first
it: Prima i più recenti

en: Delete view
it: Elimina vista
