Site tours with Amberjack (6.x-3.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: edit
hi: संपादन करें

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Url
hi: URL

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: Close
hi: बंद करे

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Show
hi: दिखाये

en: Are you sure you want to delete these items?
hi: क्या आप सच में मिटाना चाहतें हैं।

en: The items have been deleted.
hi: मद मिटा दिये गये हैं।

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: The update has been performed.
hi: सुधार किया गया है।

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Hide
hi: छिपाएँ
