Site tours with Amberjack (6.x-3.0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Visible
id: Terlihat

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Close
id: Tutup

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Show
id: Tampilkan

en: Are you sure you want to delete these items?
id: Anda yakin ingn menghapus entri ini?

en: The items have been deleted.
id: Entri sudah dihapus.

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Skin
id: Kulit

en: of
id: dari

en: Tour
id: Berkeliling
