Site tours with Amberjack (6.x-4.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Visible
fa: نمایان

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Url
fa: نشانی

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Close
fa: بستن

en: Hidden
fa: پنهان

en: Show
fa: نمایش

en: Are you sure you want to delete these items?
fa: آیا از حذف این آیتم‌ها اطمینان دارید؟

en: The items have been deleted.
fa: آیتم‌ها حذف شدند.

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Skin
fa: پوسته
