Slideshow (6.x-2.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd>
it: <kbd>LARGHEZZAxALTEZZA</kbd>

en: Previous
it: Precedente

en: Image !current of !total
it: Immagine !current di !total

en: Next
it: Seguente

en: Displays images attachments as JavaScript enabled slideshows.
it: Mostra le immagini allegate come slideshow JavaScript.

en: Private
it: Privato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tag
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Alignment
it: Allineamento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Above
it: Sopra

en: Within
it: Dentro

en: not set
it: non impostato

en: Slideshow settings
it: Impostazioni slideshow
