Slideshow (6.x-2.1) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd>
ar: <kbd>العرضxالارتفاع</kbd>

en: Previous
ar: السابق

en: Image !current of !total
ar: الصورة !current من !total

en: Next
ar: التالي

en: Displays images attachments as JavaScript enabled slideshows.
ar: يعرض مرفقات الصور كشرائح عرض مفعّلة بـ JavaScript.

en: Private
ar: خاص

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tag
ar: وسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Above
ar: أعلاه

en: not set
ar: غير محدد
