Slideshow Creator (6.x-1.47) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Layout
ru: Макет

en: Bottom
ru: Снизу

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Shuffle
ru: Перемешать

en: Order
ru: Порядок

en: On each line, fill your slides using the <b>IMAGE_URL|LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b> pattern.
ru: В каждой строке вашего слайд-шоу используйте шаблон: <b>IMAGE_URL|LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b>.

en: Image directory
ru: Папка с изображениями

en: On each line, fill your slides using the <b>DIR_IMAGE|DIR_RECURSIVE|DIR_LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b> pattern.
ru: В каждой строке введите ваши слайды с помощью шаблон

en: The rotation speed, in seconds. Leave it blank for no rotation.
ru: Скорость поворота в секундах. Оставьте пустым, чтобы не применять вращение.

en: Create true slideshows using any image over internet with many other features.
ru: Создание слайд-шоу, используя изображения.

en: Slideshow Creator
ru: Создание слайд-шоу

en: Slideshows can be added to this post.
ru: Слайд-шоу может быть добавлено в это сообщение

en: Middle
ru: По центру

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: Settings saved
ru: Настройки сохранены успешно

en: The slideshow height, in pixels.
ru: Высота слайд-шоу, в пикселях.

en: The slideshow width, in pixels.
ru: Ширина слайд-шоу, в пикселях.

en: The text to be displayed on the Current Slide part.
ru: Этот текст будет отображаться в текущем слайд-шоу.

en: Current Slide String
ru: Строка для слайда

en: Save these settings
ru: Сохранить эти установки

en: Insert Slideshows
ru: Вставить слайд-шоу

en: Rotation Speed
ru: Скорость вращения

en: The transition effect
ru: Эффект перехода

en: Effect
ru: Эффект

en: Effect Speed
ru: Скорость эффекта

en: The slide width, in pixels.
ru: Ширина слайда, в px.

en: The slide height, in pixels.
ru: Высота слайда, в px.
