SlUser (6.x-2.1) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Region
ar: المنطقة

en: Picture
ar: الصورة

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: Amount
ar: المبلغ

en: External
ar: خارجي

en: Online
ar: عالخط

en: Both
ar: جميعهم

en: Position
ar: الوضع

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Upload picture
ar: ارفع صورة

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال كلمة مرورك والمزيد من التعليمات إلى عنوان بريدك الإلكتروني.

en: Information
ar: معلومات

en: Available
ar: متوفّر

en: Error saving user account.
ar: خطأ أثناء حفظ حساب المستخدم.

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Default picture
ar: الصورة المبدئية

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ar: مسار الصورة الشخصية التي تعرض للمستخدمين الذين لم يختاروا صورة شخصية لأنفسهم. اتركها خالية كي لا تعرض صورة.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
ar: فشل في رفع الصورة. الدليل %directory غير موجود. أو غير مسموح بالكتابة فيه.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: نشكرك لطلبك حسابا. حسابك حاليا في انتظار موافقة إداري الموقع.<br /> حتى يحين ذلك، أرسلت رسالة ترحيب إلى عنوان بريدك الإلكتروني، و معها مزيد من التوجيهات.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
ar: صورتك. الحد الأقصى لأبعاد الصورة أو الشعار هو %dimensions، و الحجم الأقصى %size ك.ب.

en: Picture image path
ar: مسار الصورة

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Picture support
ar: دعم الصور

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
ar: دليل فرعي من الدليل "%dir" تخزن فيه الصور.

en: Picture maximum dimensions
ar: الحد الأقصى لأبعاد الصورة

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
ar: الحد الأقصى لأبعاد الصور بالعنصورة.

en: Picture maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم ملف الصورة

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ar: الحد الأقصى لحجم ملف الصور بالكيلوبايت.

en: Picture guidelines
ar: إرشادات الصور

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ar: يعرض هذا النص في استمارة رفع الصور، و ذلك بالإضافة إلى التعليمات المبدئية. يفيد النص في توجيه المستخدمين.

en: Delete picture
ar: احذف الصورة

en: Check this box to delete your current picture.
ar: اختر هذا الصندوق لتحذف صورتك الحالية.

en: Terminology
ar: المصطلحات
