SlUser (6.x-2.2) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: user
he: משתמש

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Search
he: חיפוש

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Region
he: איזור

en: Picture
he: תמונה

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Amount
he: כמות

en: External
he: חיצוני

en: Online
he: מקוון

en: Both
he: שנייהם

en: Position
he: מיקום

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Upload picture
he: טעינת תמונה

en: Withdraw
he: משיכה

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
he: הסיסמה שלך והנחיות נוספות נשלחו לכתובת הדואר האלקטרוני שלך.

en: Privacy
he: פרטיות

en: Information
he: מידע

en: Available
he: זמין

en: Error saving user account.
he: שגיאה בשמירת חשבון המשתמש.

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Default picture
he: תמונת ברירת מחדל

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
he: כתובת URL של תמונה שתוצג עבור חברים שלא בחרו תמונה מותאמת אישית. השאר ריק אם אין כזו תמונה.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
he: תקלה בעת קבלת התמונה; הספריה %directory אינה קיימת, או שלא ניתן לכתוב לתוכה.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
he: תודה על בקשתך לפתיחת חשבון. החשבון שלך כרגע ממתין לאישור אצל מנהל האתר.<br />בינתיים, הודעה ראשונית וכן הוראות נוספות נשלחו לכתובת הדוא"ל שציינת.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
he: הפנים או התמונה שלך, כפי שתוצג באתר. גודל תמונה מירבי - %dimensions. גודל קובץ מירבי - %size ק"ב.

en: Picture image path
he: מיקום קובץ תמונה

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
he: על שם המכונה להיות מורכב רק מאותיות קטנות, ספרות וקווים תחתיים.

en: Picture support
he: תמיכה בתמונות

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
he: תיקיית משנה בתוך התיקייה <span dir="ltr">%dir</span>, שבה יאוחסנו התמונות.

en: Picture maximum dimensions
he: מימדי תמונה מקסימליים

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
he: מימדים מקסימליים עבור תמונות, בפיקסלים.

en: Picture maximum file size
he: גודל מקסימלי של קובץ תמונה

en: Maximum file size for pictures, in kB.
he: גודל מקסימלי של קובץ תמונה, בקילובייט.

en: Picture guidelines
he: הנחיות  לגבי טעינת תמונות

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
he: ההודעה המוצגת בטופס טעינת התמונה בנוסף להנחיות הרגילות. שימושי כדי לעזור או להנחות את המשתמשים.

en: Delete picture
he: מחק תמונה

en: Check this box to delete your current picture.
he: סמנ\י תיבה זו כדי למחוק את התמונה הנוכחית שלך.
