SlUser (6.x-2.2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Region
ro: Regiune

en: Picture
ro: Imagine

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Amount
ro: Suma

en: External
ro: Extern

en: Online
ro: Activ

en: Both
ro: Ambele

en: Position
ro: Poziţie

en: Profile
ro: Profil

en: Defaults
ro: Implicite

en: Upload picture
ro: Încarcă imaginea

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ro: Parola dumneavoastră, împreună cu alte instrucţiuni, a fost trimisă la adresa dumneavoastră de e-mail.

en: Information
ro: Informații

en: Available
ro: Disponibil

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Default picture
ro: Imaginea predefinită

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ro: Adresa URL pentru poza care va fi afişată în profilul membrilor care nu şi-au personalizat contul. Lăsaţi liber pentru nici un fel de poză.

en: User's {users}.uid.
ro: {users}.uid utilizatorului.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
ro: Nu am reuşit să încarc imaginea; directorul %directory nu există sau nu poate fi scris.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
ro: Poza sau caricatura dumneavoastră. Dimensiunile maxime sunt %dimensions iar mărimea maxim admisă a fişierului este %size kB.

en: Picture image path
ro: Calea către imagini

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Numele lizibil de computer poate conţine doar litere mici, numere şi liniuţe de subliniere (underscores).

en: Picture support
ro: Suport pentru imagini

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
ro: Subdirector în directorul %dir, unde vor fi stocate imaginile.

en: Picture maximum dimensions
ro: Dimensiunile maxime ale pozei

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
ro: Dimensiunile maxime pentru poze, în pixeli.

en: Picture maximum file size
ro: Mărimea maximă a fişierului care conţine poza

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ro: Mărimea maximă a fişierului, în kB.

en: Picture guidelines
ro: Instrucţiuni imagine

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ro: Textul este afişat în formularul de încărcare a imaginilor în adiţie la instrucţiunile generale. Este util pentru ajutorul sau instruirea utilizatorilor sitului dumneavoastră.

en: Delete picture
ro: Şterge imaginea

en: Check this box to delete your current picture.
ro: Bifează această căsuţă pentru a-ţi şterge imaginea curentă.

en: Terminology
ro: Terminologie
